Pionierskie ubezpieczenia rowerowe!

pol_pl_Kross-Moon-2-0-2016-Rower-gorski-80055_1

Co to jest i czym zajmuje się R+V Versicherung? To solidna niemiecka firma ubezpieczeniowa, posiada na swoim koncie wiele placówek na całym świecie, z czego główna mieści się w Berlinie. Ubezpieczają rowery (w tym elektryczne) oraz urządzenia mobilne typu: tablet, smartfon, laptop oraz szeroki wachlarz urządzeń elektronicznych. Co ciekawe, wyjątkowo przezorni mogą także ubezpieczyć urządzenia ogrodnicze, grzewcze oraz narzędzia!

Dlaczego warto ubezpieczyć rower?

Zakup nowego roweru to zwykle dobrze przemyślana inwestycja. Niestety rowery, a szczególnie te z wyższej półki cenowej, są częstym łupem wśród złodziei. Wystarczy chwila nieuwagi, lub pozostawienie roweru w nieodpowiednim miejscu, a będzie nas wyjątkowo słono kosztować. Dzięki ubezpieczeniu nie musimy obawiać się utraty zainwestowanych pieniędzy w momencie, gdy nasz rower zostanie skradziony lub ulegnie zniszczeniu.

Pakiet assistance dla rowerów oferuje Państwu możliwość ubezpieczenia Państwa roweru lub roweru typu pedelec potocznie nazywanego „rowerem elektrycznym”  zgodnie z Państwa życzeniem. W związku z tym różne taryfy ubezpieczeniowe jak Classic i Plus, a dla rowerów typu pedelec dodatkowo taryfę Premium. Umowa ubezpieczeniowa może być zawarta razem z umową kupna nowego roweru lub roweru używanego, który nie może być starszy niż 6 miesięcy. W przypadku ubezpieczonej szkody przysługuje Państwu rekompensata kosztów naprawy roweru uszkodzonego. W razie szkody całkowitej lub ubezpieczonej utraty przysługuje Państwu zgodnie z wyborem ubezpieczyciela (ewentualnie) rower używany lub rekompensata w wysokości odpowiedniej kwoty pieniężnej. Świadczenie ubezpieczeniowe jest ograniczone do wartości w danym czasie. Nieważne kiedy i gdzie podróżujesz swoim rowerem – ubezpieczenie roweru obowiązuje na terenie całej Europy. 

Przełom sprzedaży rowerów w Polsce!! 

Dużym plusem ubezpieczenia są również pionierskie pomysły:

  • „Ochrony przed błędami obsługi”- czy to z powodu niewiedzy, czy nieporozumienia – szkody na skutek błędów obsługi są zawsze irytujące. Ubezpieczenie to szybka i realizowana w prosty sposób pomoc, abyś mógł mimo przeciwności kontynuować jazdę na rowerze.
  • „Ochrony przed szkodami na skutek upadku i wypadku” – przewróciłeś się jadąc na rowerze lub zderzyłeś z innym pojazdem? Również w tym przypadku Twój rower jest ubezpieczony od wszelkich uszkodzeń. Nieważne kiedy – podczas gołoledzi, czy na ulicach mokrych od deszczu – nasze ubezpieczenie roweru pozwoli Ci nie martwić się kosztami napraw.

klikochron

OPŁATY:

Składka ubezpieczeniowa jest natychmiast wymagalna i do zapłaty bezpośrednio przy zawarciu umowy.

Wysokość składki ubezpieczeniowej jest uzależniona od ceny zakupu ubezpieczonego pojazdu dwukołowego. (śrenio jest to ok. 11% -13% od ceny zakupu)

UBEZPIECZYCIEL NIE ODPOWIADA ZA:

• zużycie opon i hamulców

• błędy estetyczne, które nie mają wpływu na użytkowanie roweru, jak np. zadrapania

• zamiar (nieodpowiednie użytkowanie, niezgodne z przeznaczeniem)

Jedynym sklepem oferującym tą innowacyjną formę ubezpieczeniową dla rowerów jest sklep sportowy Perfect Sport mieszczący się w Warszawie przy Al. Waszyngtona 41. Ubezpieczenie jest możliwe podczas zakupu roweru na ich stronie internetowej www.domenasportowa.pl w zakładce „UWAGI DO ZAMÓWIENIA„, a już niebawem w sklepie stacjonarnym!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *