Nowość polskiego producenta Kross – rowery triathlonowe

Ostatnio w Polsce nastała moda na bycie fit 😀 Co za tym idzie ? Co raz więcej osób decyduje się aktywność sportową. Najpopularniejszą formą tej aktywności sportowej są trzy dziedziny z która chyba każdy spotkał się w swoim życiu. Siłownia, bieganie i rower. Siłowni nam już chyba w żadnym mieście nie brakuje, biegać można wszędzie i na dodatek praktycznie co tydzień gdzieś jest jakaś impreza typu maraton, pół maraton, bieg na piątkę (5km), triathlon i inne różne biegi regionalne w którym startują już nie tylko zawodowi biegacze ale i również amatorzy którzy chcą się po prostu sprawdzić lub poczuć małą „rywalizację”. I tak samo dzieje się z rowerami, możemy zauważyć bardzo duży wzrost imprez MTB czy jak wspomniałem wcześniej w kwestii biegania impreza triathlonowa. Kross ma swojej ofercie mnóstwo rowerów MTB przygotowanych nawet do startów w wysokiej randze zawodów. W tym roku jednak Kross dorzucił coś specjalnego, co tak naprawdę mają tylko największe firmy rowerowe na świecie: Vento TR. Rower triathlonowy.

kross_vento_tr_3_0_black_white_yellow_matte

kross_vento_tr_1_0_white_blue_glossy
Pierwszy rower Kross’a przeznaczony do triathlonu został stworzony z myślą o pokonywaniu oporu powietrza i tarcia. Rama oraz widelec zbudowana jest z Carbonowych rur o aerodynamicznych przekrojach. Za napęd i hamowanie odpowiadają komponenty z grupy ultegra. W Vento 4.0 triathlonista przyjmie wygodną pozycję dzięki kokpitowi FSA team oraz siodełku FSA Orbit. Za płynną jazdę odpowiadają koła DT Swiss R32 Ppline z oponami Schwalbe One Folding 700-23C. Bez wątpienia, ten zestaw pozwoli pokonywać kolejne granice prędkości i wytrzymałości zawodnika.
Kross-Vento-TR-2.0-2016
Rama Aluminum Lite Aero Profi le
Widelec Carbon
Tylny amortyzator
Ilość biegów 18
Przerzutka przód Shimano Sora FD-3500
Przerzutka tył Shimano Sora RD-3500-GS
Hamulec przód Tektro R317
Hamulec tył Tektro R317
Dźwignie hamulca Tektro RX4.1
Manetki Microshift BS-A09
Korby Shimano Sora FC-R350 52/39T
Łańcuch Shimano CH-HG53
Kaseta / Wolnobieg Shimano CS-HG50 11-25T
Piasta przód Shimano Sora HB-3500
Piasta tył Shimano Sora FH-3500
Opony Schwalbe Lugano PP 700x23c zwijana
Obręcze Alexrims AT470
Kierownica FSA Team (Aluminium; 420 prosta 31,8mm z Clip on)
Wspornik kierownicy Kross Racing Components (Aluminium, ahead, 31,8mm)
Wspornik siodła Kross Racing Components Carbon Aero
Stery FSA Orbit C No.8; 1-1/8″
Siodło Velo VL-9093 ISM
Chwyty Velo Velvet
Pedały
Waga 9.6

Kross zaproponował nam 4 rozwiązania osprzętowe dla rowerów zatem mamy Vento TR 4.0, 3.0, 2.0 i 1.0. Najdroższy kosztuje 9999 zł najtańszy 1.0 4999 zł. Przyznacie, że nie jest to wysoka cena jak na pierwszy rower triathlonowy. Zatem możemy już zacząć przygotowania i szlifować formę do nadchodzącego sezonu triathlonowego już z Polskim producentem rowerów Kross 😀

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *